Jesteśmy Mikołajami!

Jesteśmy Mikołajami!

Już Mikołaj grzeje sanie,

Czego pragniesz, niech się stanie.

Każde z marzeń skrytych w głębi

Święty Dziadek może spełnić!

 

Tradycje mikołajkowe uwielbiamy wszyscy. To miłe otrzymywać drobne upominki, ale równie miłe jest obdarowywanie najbliższych. Dzisiaj na upominki od Mikołaja czekają i mali i duzi, a dzień ten jest pełen radości i po prostu wyjątkowy!

Najbardziej charakterystyczny element stroju świętego Mikołaja, czyli czerwona czapka z białym pomponem stała się symbolem świąt. Właśnie takie czapki- symbole założyli we wtorek uczniowie klasy IIIa i co prawda bez sań, bo niestety mało śniegu, wybrali się z upominkami do Domu Dziecka. Taka wizyta już od wielu lat i wielu roczników stała się tradycją uczniów naszej szkoły. Upominki zebraliśmy w klasowej akcji, którą rozpoczęliśmy z początkiem grudnia. Przez kilka dni zebraliśmy mnóstwo prezentów!   Wizyta jak co roku była bardzo miła. Pod piękną choinką ukryliśmy nasze mikołajkowe upominki.  Wymieniliśmy się świątecznymi życzeniami spisanymi na pięknych kartkach. Jak zawsze otrzymaliśmy również symboliczny upominek dla klasy od wszystkich podopiecznych placówki.

Zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że warto zachować w sercu to, co legło u podstaw  przekazywanych przez wieki legend i zwyczajów. Dobroć i bezinteresowna miłość są zawsze w cenie.  I za to właśnie dziękujemy rodzicom naszej klasy. Dziękujemy, że mogliśmy być „Świętymi Mikołajami”!

Tekst i zdjęcia: Jolanta Nowacka