I c gimnazjum w pleszewskim „SPOMASZu”

I c gimnazjum w pleszewskim „SPOMASZu”

I c gimnazjum w pleszewskim „SPOMASZu”

18 marca br. wraz z opiekunem, panem Grzegorzem Baranem, udaliśmy się do Fabryki Maszyn Spożywczych „SPOMASZ” Pleszew S.A. Wizyta miała miejsce w związku z realizacją programu edukacji regionalnej. Jej inicjatorem był Jakub Żurek, który, przy wsparciu rodziców i dziadka oraz w porozumieniu z nauczycielem przedmiotu, ustalił termin spotkania. Było ono możliwe dzięki przychylności Prezesa Zarządu Spółki pana Tadeusza Raka.

Niektórzy spośród nas nie po raz pierwszy odwiedzili pleszewską fabrykę, mieszczącą się przy ulicy Słowackiego 14, jednak zdecydowaną większość stanowiły osoby, dla których pobyt na terenie przedsiębiorstwa był odkrywaniem nieznanych im dotąd obiektów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania w sali, w której mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji dotyczącej historii zakładu oraz współcześnie realizowanych zleceń, w trakcie pokazu otrzymaliśmy foldery firmy. Następnie, na terenie hali produkcyjnej, obserwowaliśmy obróbkę materiałów służących do wytwarzania poszczególnych elementów, z których powstają zamawiane w „SPOMASZu” urządzenia. Z dużym zainteresowaniem podglądaliśmy pracę w laboratorium badawczym. Wszyscy zgodnie przyznali, że nigdy dotąd nie mieli okazji zobaczyć tak wielu pomieszczeń fabryki.

Niewątpliwie prezentowane maszyny i urządzenia oraz sympatia ze strony oprowadzających nas osób, jak i pozostałych pracowników zakładu spowodowały, że dwugodzinny pobyt minął jak chwila, co potwierdzają zamieszczone zdjęcia.

 

Składamy serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w naszą wizytę.

 

Tekst: uczniowie kl. I c

 

Zdjęcia: Krzysztof Błaszczak – przedstawiciel handlowy Fabryki Maszyn Spożywczych „SPOMASZ” Pleszew S.A.