Galeria sukcesów

Galeria sukcesów

KAROLINA UCIECHOWSKA

To uczennica klasy III B o wszechstronnych zainteresowaniach sportowych. W młodszych klasach szkoły podstawowej dość intensywnie biegała długie dystanse. Aktualnie od dłuższego czasu trenuje Trójbój Obronny, na który składają się: strzelanie z broni pneumatycznej, bieg na 1000 m oraz rzut granatem do celu. W piątek 11 września 2015 roku Karolina brała udział w Ogólnopolskich Zawodach w Trójboju Obronnym. Wywalczyła na nich III miejsce.

Oprócz tego Karolina startuje wraz ze swoją drużyną w zawodach w Dwuboju Obronnym. W skład drużyny wchodzą jeszcze Weronika Graczyk oraz Natalia Kasprzak. W dniach 11-13 września 2015 roku brały udział w Ogólnopolskich Zawodach w Dwuboju Obronnym w Bydgoszczy, zajmując tam III miejsce w konkurencji pojedynek strzelecki i IV miejsce w konkurencji marszobieg bojowy.

Wymieniona wyżej reprezentacja naszego gimnazjum 18 września uczestniczyła w Rejonowej Spartakiadzie Sportów Obronnych. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem bo drużyna zajęła I miejsce .

Trenerem Karoliny jak i drużyny jest pan Grzegorz Uciechowski.

ANNA WOJCIECHOWSKA

Ania to uczennica klasy II A, miłośniczka marszów Nordic Walking. Jest członkinią teamu Pleszewskie Włóczykije, z którymi trenuje i bierze udział w licznych imprezach sportowych rangi wojewódzkiej ale również ogólnopolskiej. Należy do nich między innymi Korona Wielkopolski, w której Ania bierze udział już drugi raz. Korona Wielkopolski to cykl spotkań, podczas których każdorazowo wyłania się zwycięzcę marszów według ustalonego regulaminu. Ania była wielokrotnie zwyciężczynią takich rywalizacji. Do największych należy złoty medal zdobyty podczas Grand Prix Korony Wielkopolski w Olandii.

W tym roku Ania wzięła udział w II edycji Korony Wielkopolski. !9 września 2015 roku w Rogoźnie ponownie zwyciężyła w marszu na 5 kilometrów w kategorii kobiet od 9 do 15 lat.

Ania ma na swoim koncie wybitne osiągnięcia w zawodach wysokiej rangi. Na III Mistrzostwach Polski w Nordic Walking w Barlinku, które odbyły się 12 września nasza uczennica wywalczyła IV miejsce, natomiast podczas Mistrzostw Wrocławia ponownie wywalczyła złoty medal.

Przed nią jeszcze wiele imprez Nordic Walking. Najbliższa odbędzie się 14 listopada 2015 roku w Zawidowicach i będą to kolejne zawody z cyklu Korona Wielkopolski. Z niecierpliwością czekamy na jej wyniki.

Trenerem Ani jest pani Magdalena Nawrocka z ActivFit Club Pleszew.