Finał konkursu „Wspomnienia z wakacji”

Finał konkursu „Wspomnienia z wakacji”

Organizatorami konkursu plastycznego „Wspomnienia z wakacji” było Stowarzyszenie „Miłośnicy Ziemi Pleszewskiej” przy współpracy z UMiG w Pleszewie, Galerią Art M i Domem Kultury w Pleszewie.

Finał konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych odbył się w środę, 17 listopada w kinie HEL. Na uroczyste wręczenie nagród stawili się wszyscy nagrodzeni, a było ich pięćdziesięcioro, nie tylko z Gminy Pleszew, ale i całego powiatu pleszewskiego. Najpierw jednak jury konkursu musiało wybrać te najpiękniejsze wspomnienia z wakacji spośród ponad 360 nadesłanych prac. Ostatecznie w obu kategoriach wiekowych przyznano po trzy równorzędne nagrody główne oraz liczne wyróżnienia.

Z naszej szkoły nagrodę otrzymała Pola Królikowska  z kl. IV a

Wyróżnienia:
– Wiktor Pasternak, kl. I b
– Laura Kuś, kl. III c
– Oskar Lisiak, kl. IV a,
– Michał Świątek, kl. IV b
– Anna Kinas, kl. V b,
– Dominika Slebioda, kl. V b,
– Aleksandra Regus, kl. VI b.
Dodatkowo w gronie uczniów wyróżnionych znaleźli się również:
– Antonina Kondracka z kl. VI a, przygotowana przez p. Ewę Zając-Grzybek,
– Aleksander Komorski z kl. III e przygotowany przez p. Grażynę Waliszewską w Domu Kultury.

Prezes Stowarzyszenia Arkadiusz Ptak oraz wiceprezes i zarazem szefowa jury konkursu Małgorzata Giezek-Stempniak wręczyli także podziękowania nauczycielom i opiekunom młodych artystów za zaangażowanie i efektywne przygotowanie do konkursu plastycznego. Z naszej szkoły byli to nauczyciele: p. Maria Meller, p. Sławomira Giza i p. Agnieszka Korach.

Dodatkową nagrodą dla wszystkich na zakończenie finału był seans filmu „Wakacje Mikołajka”, przy który mogli się także zrelaksować rodzice, dziadkowie i opiekunowie laureatów.

Tekst: Agnieszka Korach, zdjęcia: Sławomira Giza