„Eko – noc”

„Eko – noc”

„ Eko- noc”
Uczniowie pleszewskiej dwójki, będący uczestnikami projektu „Eko- Pleszew”, wzięli udział w kolejnych zajęciach, mających na celu kształtowanie postaw proekologicznych.

Tym razem spotkanie było dość nietypowe i bardzo ekscytujące, bo połączone z nocką w szkole. Uczniowie postanowili spędzić w niej wspólnie czas do sobotniego poranka.

W piątkowe popołudnie na dzieci czekała moc atrakcji. Była ekologiczna gra terenowa, która odbyła się na terenie Pleszewa. Trasa prowadziła uczniów od szkoły do miasteczka ruchu drogowego, znajdującego się na terenie stadionu miejskiego. Po drodze dzieci miały szansę wykazać się wiedzą ekologiczno- przyrodniczą, odnajdując oraz rozwiązując liczne zadania i uzupełniając karty pracy. Wszystkie grupy poradziły sobie doskonale.

Następnie niestrudzeni, młodzi ekolodzy wybrali się na zawody ekologiczno- sportowe, które odbyły się w sali sportowej pleszewskiej Dwójki. Uczniowie współpracując w grupach, brali udział w licznych konkurencjach sportowych, do przeprowadzenia których wykorzystano surowce wtórne.

Po powrocie do budynku szkoły, na dzieci czekała ciepła kolacja i seans filmowy. Późnym wieczorem uczestnicy projektu wybrali się na nocne zwiedzanie pleszewskiej Dwójki. Korzystając tylko z latarek, dzieci odwiedziły miejsca na co dzień dla nich niedostępne, zakamarki głęboko ukryte w szkolnych korytarzach, gdzie czasami spotkać można nawet jakiegoś zbłąkanego ducha?

Pełni wrażeń i emocji uczniowie położyli się (niekoniecznie, by spać…) w przygotowanych wcześniej klasach, a następnego dnia wzięli udział w zajęciach praktycznych ph. „Śmieci i my- segregacja odpadów na co dzień”.

Po zjedzeniu zdrowego, pełnowartościowego śniadania dzieci zostały odebrane przez rodziców i opuściły na moment mury naszej szkoły, by w poniedziałek znów do niej powrócić?

Opiekunami grup projektowych były: Ewelina Kuczyńska, Honorata Kocerka, Małgorzata Michalska oraz Ewa Borkowska.

tekst: Ewa Borkowska
Zdjęcia: Ewelina Kuczyńska, Małgorzata Michalska, Ewa Borkowska.