Dzień Dziecka w pleszewskiej Dwójce- sportowo, wesoło, kolorowo

Dzień Dziecka w pleszewskiej Dwójce- sportowo, wesoło, kolorowo

Dzień Dziecka w pleszewskiej Dwójce był dniem radości, uśmiechu i sportowej rywalizacji. Na każdym poziomie uczniowie świętowali w inny sposób ale nareszcie razem, po długich miesiącach nauki zdalnej.

Klasy I-II wyruszyły z wychowawcami na zielone tereny dookoła szkoły, do parku miejskiego i do Ogrodu Jordanowskiego, gdzie wspólnie spędzali czas na zabawie i integracji. Klasy III odwiedziły pleszewskie kino Hel i z zapartym tchem śledziły losy Joe Gardnera w filmie „Co w duszy gra?”.

Klasy IV wyruszyły z wychowawcami na plac zabaw przy ul. Szenica, gdzie umilały sobie czas wspólnymi grami, piknikiem i ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami.

Dzień Dziecka w klasach piątych upłynął pod znakiem dużej aktywności fizycznej ? najpierw pomaszerowaliśmy na stację kolejową w Pleszewie, aby kolejką wąskotorową pojechać do Kowalewa, gdzie następnie zrobiliśmy sobie piknik na łonie natury oraz obejrzeliśmy sprzęt i wozy strażackie. Po pikniku i pysznych lodach udaliśmy się pieszo w drogę powrotną do Pleszewa. Pomimo chwilowej niepogody oraz zmęczenia dzielnie i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły, gdzie na koniec wyprawy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Podziękowania dla p. Eweliny Kuczyńskiej za organizację, p. Karoliny Bocheńskiej- Świdowicz oraz p. Przemka Paterki za opiekę w czasie wycieczki. Tekst i zdjęcia: K.Lewicz

Klasy VI rozegrały pasjonujący turniej gry w dwa ognie na szkolnym boisku sportowym. Po sportowych emocjach przyszedł czas na gratulacje i wręczenie dyplomów a później na pikniki lub ciepłą i pyszną pizzę w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy.

Klasy VII, wraz z opiekunami, gościły w Starej Stajni w Zawidowicach. W programie były przejazdy bryczką, piknik, pieczenie kiełbasek…a co najważniejsze- dużo czasu spędzonego razem.

Klasy VIII spędziły ten dzień na sportowo i pod okiem p. Szymona Adamskiego rozegrały turniej siatkówki plażowej. Wytrwale kibicowali im koledzy i koleżanki z klas a także ich wychowawcy, którzy już za kilka dni pożegnają się ze swoimi wychowankami.