Dzień Dziecka w III c

Dzień Dziecka w III c

„Czego potrzebuje Twoje ciało, czego mu tak rozpaczliwie brakuje? Odpoczynku? Rozluźnienia? Kontaktu? Jak się czuje Twoje ciało, co mówi? Jakie prawa możesz dać jemu, czyli sobie?”

Natalia Miluńska

Dzieci z klasy III c w wyjątkowy sposób spędziły Swoje Święto – Dzień Dziecka. Brały udział w zajęciach relaksacyjno-oddechowych, by pełniej oddychać i lepiej radzić sobie ze stresem. Doświadczały dźwięków gongu, żeby odczuć „muzyczny dotyk”, który jest nie tylko słyszalny, ale też odczuwalny w ciele. Zdrowotne wibracje gongu zagrały w każdej komórce. Dzieci poczuły je poprzez skórę, kości, mięśnie. Brzmienie gongu to rezonans. Dźwięk wzmacnia układ odpornościowy, wprowadza więcej spokoju do emocji oraz myśli. Dźwięk pomaga rozluźnić się mięśniom, usuwa napięcia i blokady w ciele, wspiera  wewnętrzny proces zdrowienia

Dzieci aktywnie tworzyły i działały podczas zajęć, które wspierają proces budowy grupy, pozwalają lepiej się poznać i zintegrować. Ćwiczenia dodatkowo pobudzały grupę do działania, podnosiły poziom energii, dostarczyły radości. Gry i zabawy wpływały również na poczucie własnej wartości, stymulowały prawidłową komunikację, uruchomiły procesy myślowe oraz emocje. Były też świetnym czasem na relaks.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Korach

na podstawie http://centrumharmonia.com.pl/