Cóż to był za koncert…

Cóż to był za koncert…

30 września br., w piątek, na terenie naszej szkoły hucznie obchodzono Dzień Chłopaka!

1 (Medium)

30 września br., w piątek, na terenie naszej szkoły hucznie obchodzono Dzień Chłopaka. W każdej z klas dziewczęta składały życzenia oraz wręczały upominki swoim kolegom.

Nie zapomniano również o panach pracujących w szkole, którym życzenia składały zarówno uczennice, jak i panie nauczycielki oraz pani dyrektor.

Z okazji obchodzonego święta Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, przy wsparciu opiekunów: pana Przemysława Paterki i pana Grzegorza Barana, przygotowały życzenia, które umieszczono na tablicy znajdującej się w holu szkoły.

Głównym punktem uroczystości był koncert, podczas którego uczniowie od klasy IV do III gimnazjum mieli okazję delektować się utworami znanych wykonawców.

Prezentowali je soliści z naszej szkoły, którzy przygotowywali się pod kierunkiem pana Przemysława Paterki. Wystąpili także goście specjalni z Ostrowa Wielkopolskiego.

Przed wejściem do auli każdy z chłopaków otrzymał słodki upominek, który wręczały dziewczęta z Rad Samorządów: Agata Wolińska, Nikola Luźniarek oraz Wiktoria Walczak.

Koncert poprowadziła Przewodnicząca Rady SU Gimnazjum Paula Jagła, składając okazjonalne życzenia:

Z okazji Dnia Chłopaka

samych sukcesów, a mało złości,
jak najmniej smutków, dużo radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
My, dziewczęta,

życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
humoru radosnego
i aby codziennie spotkało Was coś magicznego.
Przede wszystkim uśmiechu pogodnego
na każdy moment życia.

 Pierwszą wykonawczynią była Dominika Furmankiewicz, która zaprezentowała swoje umiejętności wokalne w utworze „Nie płacz Ewka” z repertuaru grupy Perfect. Kolejna wokalistka – Kinga Biadała – zaśpiewała piosenkę Urszuli „Dmuchawce latawce wiatr”. Dagmara Lewicka w utworze „Pocałuj noc” z repertuaru zespołu Varius Manx, oczarowała publiczność podobnie, jak występujące przed nią solistki. Piosenkę „Nad przepaścią”, którą w oryginale wykonują Bracia, zaśpiewała Zuzanna Kubiak, natomiast Igor Borowski zaprezentował utwór „Szukając szczęścia” z repertuaru Mesajah. Także oni otrzymali gromkie brawa za swoje interpretacje wybranych piosenek.

Finał koncertu należał do zaproszonych gości z Ostrowa Wielkopolskiego: Pauli Pływaczyk i Mariusza Łęckiego. Wykonywane przez nich utwory wprawiły w zachwyt odbiorców, którzy podczas występu ostrowskich muzyków dziękowali im owacjami i brawami na stojąco. W imieniu społeczności szkolnej Pauli i Mariuszowi dziękowali zarówno uczniowie, jak i pani dyrektor Romana Kaczmarek, która złożyła życzenia chłopakom obecnym w auli.

 Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tak wspaniałego koncertu.

Natomiast uhonorowanym chłopakom, składamy życzenia wszystkiego, co najlepsze!

Atmosferę koncertu oddają z pewnością zamieszczone zdjęcia.

 

Tekst: sekcja redakcyjna SU Gimnazjum

Zdjęcia: Wiktoria Walczak