Bezpiecznie Tu i Tam – zdobywamy pierwsze  punkty!

Bezpiecznie Tu i Tam – zdobywamy pierwsze punkty!

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach w ramach realizowanego konkursu edukacyjnego „Bezpiecznie tu i Tam”.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach  „Internet jest cudownym wynalazkiem”. Dzieci dyskutowały  o tym, czym jest internet i jak z niego korzystamy, a przede wszystkim zwróciły uwagę na konieczność znajomości zasad prawidłowego zachowania się w stosunku do różnych zagrożeń jakie można napotkać w internecie. Następnie zaprojektowały i wykonały własne emotikonki, które można wysłać koleżance lub koledze. Prace zostały  podpisane ustalonymi wspólnie zasadami bezpiecznego i mądrego korzystania z internetu.

Prace dzieci można obejrzeć na szkolnej wystawie.

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach „Jak wyrażać emocje w sieci? 19 września – Dzień emotikona”. Rozmawiali na temat roli internetu w naszym życiu i zastanawiali się, czy internet ma tylko dobre strony, czy w internecie obowiązują jakieś zasady? Na podsumowanie zajęć tworzyli mapę myśli, obrazującą rolę i obszary wykorzystania internetu w naszym życiu i otaczającym nas świecie. Za prawidłowe wykonane zadania szkoła otrzymała maksymalną ilość punktów-50!

Przed nami nowe zadania: ciekawe zajęcia, konkurs „Rywalizacja na słowa”, a już 14 października „Piknik edukacyjny”, na który zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli! Szczegóły wkrótce.

Zachęcamy rodziców do wspólnej zabawy! Przypominamy o zadaniu dla rodziców- uzyskanie certyfikatów poprzez ukończenie internetowego kursu dla rodziców.

Do zdobycia aż 500 punktów dla szkoły!

Tekst: Jolanta Nowacka, zdjęcia: nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej