„Bezpiecznie Tu i Tam” – podsumowanie listopada

„Bezpiecznie Tu i Tam” – podsumowanie listopada

Kolejny miesiąc konkursowych zmagań za nami. Na konto naszej szkoły wpłynęły punkty za przeprowadzenie spotkań z uczniami -50 punktów i za przeprowadzenie etapu szkolnego konkursu ,,Rywalizacja na obrazy” -100 punktów.

Tym razem uczniowie klas I-III wzięli udział w przygotowanych przez wychowawców zajęciach „Treści w sieci”. Podczas nich rozmawiali z uczniami na temat dobrych i złych treści w internecie, a także ulubionych gier i stron internetowych. Wspólnie stworzyli listę ciekawych i bezpiecznych miejsc online, które odwiedzają uczniowie. Na podsumowanie zajęć uczniowie rysowali swoje ulubione lub wymarzone strony internetowe. Prace uczniów można jak zwykle podziwiać na wystawce w holu przy wejściu do pomieszczeń klas młodszych.

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w zajęciach „Szanuj innych użytkowników internetu. 16 listopada-Międzynarodowy Dzień Tolerancji”. Uczniowie w czasie tych zajęć rozmawiali o hejcie i cyberprzemocy. Dyskutowali o tym, jak poradzić sobie z tymi zjawiskami? Jak się zachować, gdy jesteśmy obiektem lub świadkiem przemocy-gdzie i komu to zgłosić? Na zakończenie spotkania klasy tworzyły opowiadanie, w którym przedstawiły jak rozwiązać problem kolegi lub koleżanki źle traktowanej w internecie przez rówieśników i listę kroków postępowania w takiej sytuacji.

Wszystkie klasy wywiązały się z zadań, co pozwoliło nam uzyskać znowu maksymalną ilość punktów dla szkoły. Dokumentacja zdjęciowa została przesłana organizatorom konkursu.

W listopadzie przeprowadziliśmy również drugie zadanie konkursowe „Rywalizacja na obrazy”. Tym razem konkurs cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem. Łącznie zgłoszono 161 prac! Szkolna komisja konkursowa zgodnie z regulaminem wybrała 10 najlepszych prac uczniów, które już zostały wysłane do etapu ogólnopolskiego. Miło nam ogłosić listę autorów wyróżnionych prac w etapie szkolnym:

Emilia Kaczmarek kl. IIIc

Wiktoria Ratajczak kl .IIIe

Maciej Pędzikiewicz kl. IIIa

Hubert Płoszka kl. IIc

Bartosz Kościański kl. IIIc

Magdalena Mazurek kl. IIIe

Adam Mańka kl. Va

Jan Konieczny kl. IVa

Wiktoria Ciechońska kl. IVc

Wiktoria Malusi kl.IVc

Wszystkim wyróżnionym, a także tym, którym tym razem zabrakło szczęścia, gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych prac na wystawie w holu głównym szkoły. Prace pozostałych autorów kl. I-III prezentują się równie wspaniale na wystawie w budynku II, na II piętrze, przy wejściu na aulę.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom za zaangażowanie i pomoc w realizacji zadań konkursowych.

Wszystkich  już teraz zapraszamy i zachęcamy do udziału w zadaniach grudniowych. Szczegóły już niedługo!

Przypominamy rodzicom naszych uczniów, że powodzenie w konkursie zależy również od ilości uzyskanych certyfikatów za przejście kursu internetowego dla rodziców. Bardzo liczymy na kolejne punkty. Mamy ich już w tym zadaniu 134.85, a możemy zdobyć aż 500!

 

Zespół ds. certyfikacji Bezpiecznie Tu i Tam