Bezpiecznie Tu i Tam – kolejne zadania za nami!

Bezpiecznie Tu i Tam – kolejne zadania za nami!

Aktualnie w rankingu 405 szkół biorących udział w konkursie nasza szkoła jest na 24 miejscu z liczbą 808 punktów! Liczymy na kolejne punkty, szczególnie za certyfikaty, bo tu możemy zdobyć ich jeszcze ponad 300! Zachęcajmy rodziców do wsparcia naszych szkolnych działań!

A co ostatnio działo się w szkole?

W grudniu i styczniu zaliczyliśmy kolejne zadania konkursowe, które polegały na przeprowadzeniu zajęć we wszystkich klasach. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniach „Ostrożni w świecie online- internetowe znajomości” i „Niewłaściwe zachowania w sieci”. Na podsumowanie zajęć uczniowie tworzyli listę informacji o sobie, których nie można udostępniać w internecie i które powinny podlegać szczególnej ochronie. Klasy tworzyły również i podpisywały kodeks grzecznego użytkownika internetu. Prace można jak zwykle podziwiać na korytarzach w naszym budynku.

Uczniowie ze starszych klas dyskutowali podczas zajęć na temat „Jak kupować w sieci?” i „Jak korzystać z bogactw internetu?”. Klasy tworzyły listę rad dla kupujących w internecie w formie zakładki do zeszytu szkolnego lub kieszonkowego kalendarzyka oraz tworzyły artykuł prasowy- reportaż, w którym uczniowie wcielili się w rolę dziennikarza opowiadającego o problemie plagiatu i piractwa internetowego. Zajęcia przede wszystkim wzbogaciły umiejętności naszych uczniów i mamy nadzieje, że były atrakcyjną formą współdziałania zespołów klasowych. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, a dokumentacja zdjęciowa została przesłana na stronę fundacji. Za grudzień otrzymaliśmy już maksymalną liczbę punktów i czekamy na punkty za styczeń!

Na naszym koncie mamy też po 100 punktów za wykonanie 1. zadania konkursowego „Rywalizacja na słowa”  i 2. zadania „Rywalizacja na obrazy”.

Niestety nie udało nam się wywalczyć dodatkowych punktów za nagrodzone prace  w etapie ogólnopolskim. Prace naszych uczniów były wspaniałe i możemy być dumni! Rywalizacja jednak była spora, gdyż w pierwszym z tych konkursów zgłoszono 2309 prac!

Może uda nam się w ostatnim, 3. zadaniu „Rywalizacja na multimedia”. Zachęcamy i przypominamy, że prace- nagrania należy przygotować do 20 lutego. Szczegółowe informacje są dostępne u wychowawców.