Kreatywne warsztaty z rodzicami  i dziećmi w świetlicy – Projekt Safari-Jungla

Kreatywne warsztaty z rodzicami i dziećmi w świetlicy – Projekt Safari-Jungla

15.03.2018 r. w naszej świetlicy, w ramach współpracy z rodzicami, odbyły się kreatywne warsztaty dla dzieci i rodziców – „Projekt Safari-Jungla”. Tematyka warsztatów była dość egzotyczna, dlatego zawitali do nas tylko najodważniejsi rodzice. Głównym zamysłem warsztatów było zaktywizowanie rodziców i włączenie ich w życie świetlicy. Dzięki warsztatom rodzice świetliczaków także mają swój udział w dekorowaniu sali. Wychowawcy świetlicy przygotowali część głównej dekoracji sali – stworzyli oni dżungle, a zadaniem rodziców i dzieci była kontynuacja tego motywu w mniejszych przestrzennych projektach. Na zasadzie losowania dobrane zostały pary rodziców i dzieci. Tworzyli oni zespoły, które poprzez poprawnie rozwiązaną zagadkę, dopasowano do stanowiska z zadaniem. Każda grupa miała do dyspozycji materiały z których musieli wykonać dowolną techniką słonia, lwa, krokodyla, papugę, małpki, zebrę oraz żyrafę. Wszystkie zespoły otrzymały podpowiedź w formie kolażu zdjęć z przykładowymi pracami w razie braku pomysłu, ale okazało się, że rodzice przybyli świetnie przygotowani. Na wykonanie zadania uczestnicy warsztatów mieli 1 godzinę. Świetlica na ten czas zamieniła się w prawdziwy warsztat artystów. Warsztaty zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor, która wspierała wszystkie grupy.
Do świetlicowego wydarzenia włączyli się także nauczyciele naszej szkoły ze swoimi pociechami.
Dziękujemy wszystkim rodzicom obecnym na zajęciach za ogromne zaangażowanie i wyzwolenie kreatywności. Dzięki Państwu świetlica jest bogatsza o nowe postacie i pozostaje w klimacie iście afrykańskim. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki oraz uzupełnili planszę ze swoją oceną spotkania.

Warsztaty przygotowali wychowawcy świetlicy: p. Kazimiera Kulza, p. Karolina Bocheńska, p. Magdalena Machowska oraz p. Marta Łyskawka.