Urodziny Pluszowego Misia

Urodziny Pluszowego Misia

Każdego roku, 25 listopada, obchodzimy Dzień Pluszowego Misia – właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. W tym roku obchodzimy 115 urodziny Pluszowego Misia!

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. (źródło: mjakmama.pl)

Uczniowie klasy Id już dziś świętowali urodziny swoich pluszowych misiów. Opowiadali swoim rówieśnikom o tym, w jaki sposób maskotki do nich trafiły, a także tworzyli historyjki obrazkowe, które mogłyby się ich miśkom przytrafić. Każda z nich była wyjątkowa i całkiem realna…

 

tekst i zdjęcia: Marzena Kłakulak-Kucała